Access Kartlı Geçiş Sistemi Montajı ve Fiyatları | Promer

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

kartli-gecis-sistemleri

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Kartlı geçiş sistemi, çıkış noktası personel takibi olan, ancak daha sonra güvenlik için de kullanılmaya başlayan sistemlerdir. Bu sistemler günümüzde özellikle çok fazla çalışanın bulunduğu yerlerde çalışanların giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlamanın yanı sıra, okul, hastane, otopark, otel gibi çok sayıda kişinin giriş çıkış yaptığı yerlerde, izin verilmiş kişilerin belirli alanlara girmesini sağlamaktadırlar.

Böylece kim nereye girmiş, ne kadar kalmış gibi bilgiler sisteme kaydedilerek güvenlik ihlallerinin önüne geçilmiş olur.

 

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ NEDİR?

 

Kartlı geçiş sistemi, kartlarla okuyucuların birlikte kullanıldığı, izin gereken noktalarda kullanıldığı ve böylece geçiş yapılabilen sistemlerdir.

 

Sistemin temel amacı giriş çıkışın olduğu yerde sadece izin verilen kişilerin o alana giriş çıkış yapmasıdır.

 

Bir işyerine sadece orada çalışan kişilerin girebilmesi için kullanılan kartlı geçiş sistemleri güvenlik için büyük önem taşır. Sistem ile kontrol altında tutulması gereken alanlar ya da bilgilere sadece izin verilmiş belirli kişilerin ulaşması sağlanır.

 

Günümüzde ise kartlı geçiş sistemlerinin kapsamı daha da genişlemiştir.  Örneğin toplu taşımada kullanılan kartlar da birer kartlı geçiş sistemi elemanıdır. Bu kartların kullanılmasıyla, işletme birimleri pek çok bilgiye sahip olmaktadır.

 

Stadyumlara girilmesini sağlayan kartlar da bu kapsamadadır. Ki bu sayede taşkınlık yapan taraftarların belirlenmesi ve stat güvenliğinin sağlanması kolaylaşmıştır.

 

Bu sistemler sayesinde;

 • Sadece çalışanlar tarafından güvenlik ihlali değil, yabancılar tarafından yapılan girişlerin kontrol altına alınması da sağlanır.
 • Hırsızlık, yetkisiz kişilerin girişlerinin sınırlanması sağlanabilir.
 • Yasak bölgelerin belirlenmesi ya da istenmeyen kişilerin içeri alınması önlenebilir.
 • Sistem parmak iziveya göz sensörü olarak dijital sistem şeklinde de uygulanabilmektedi

 

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ KULLANIM YERLERİ

 

Kartlı geçiş sistemleri kullanım yerleri her geçen gün artış göstermektedir. İşyerleri, okullar, yurt binaları, hastaneler, otoparklar, apartman ve site girişleri, asansörler, stadyumlar, otoyollar, otel odaları, spor salonları, toplu taşıma araçları kartlı geçiş sistemlerinin yoğun bir şekilde kullandıldığı alanlardır. Söz konusu bu yerlere ziyaretçi girişleri de kartla geçişin yapıldığı alanlardır. Bu sayede kişilerin dijital ayak izleri adım adım takip edilmektedir.  Sistem, güvenliğin yanı sıra, veri elde etmek için de kullanılır.

 

İşyerlerinde çalışanların işe giriş çıkış saatini kontrol etme amaçlı kullanılan sistem, çalışanların iş yerinde sadece izin verilen alanlara girişini de sağlar.

 

İşyerleri sadece giriş-çıkış için değil, diğer başka maliyetlerden tasarruf etmek amacıyla da kartlı geçiş sistemlerini kullanabilmektedirler. Personel devamlılık kontrolü kartlı geçiş sistemleriyle mümkün olabilir.

Özellikle çalışan sayısının fazla olduğu şirketlerde devamlılık, mesai saatleri, giriş çıkış saatleri gibi konulardaki takip, bu sistemler sayesinde oldukça kolay bir şekilde mümkün olmaktadır.

 

Yazılımın özelliğine göre kartlı geçiş sistemlerini kullanarak çalışanlarla ilgili mesai verilerinin raporlanması da mümkün olur.

 

Okullarda öğrenciler ile eğitmenlerin giriş çıkışına izin verir, verileri kaydeder ve öğrencinin okula devam grafiği ortaya çıkar.

 

Otoparklarda aracın otoparkta kalış süresi ve dolayıyla ödenecek ücreti de ortaya koyan bu sistem, apartman ve sitelere de izinsiz girişin olmaması amacına hizmet eder.

 

Kartlı geçişin toplu taşımada kullanımı ise, hizmetten kaç kişinin yararlandığı, hangi saatlerin yoğun olduğu, hangi saatlerin boş olduğu gibi bilgileri ortaya koyar. Bilgiler yerel idareye sunulur. Böylece hat optimizasyonu yapılır otobüs ya da metro saatleri azaltılır ya da artırılır.

 

Kartlı geçiş sisteminde, bir kart ve bu kartın okutulacağı kapı ya da turnike vb. okuyucular vardır.

Kartların içinde bulunan manyetik bantlar, kart okuyucuya yaklaştırıldığında ya da dokundurulduğunda kart, okuyucu devreye sokar. Eğer kartın sahibi izin verilmiş bir kartı taşıyorsa sistem onay verir. İzinsiz bir kişiyse de kapılar açılmaz. Böylece güvenlik açığına neden olabilecek bir girişin önüne geçilmiş olur.

 

PERSONEL KARTLI GEÇİŞ

 

Personel kartlı geçiş sistemi, en çok kullanılan kartlı geçiş sistemidir. Çalışan takibi için birebirdir. Çalışan mesaiye geldi mi,  ne zaman geldi, ne zaman çıktı gibi bilgileri sunar. Personele verilen kart sisteme tanımlanır. Turnike ya da kapıya okutulan kartın doğrulanmasıyla kapılar açılır. Aynı zamanda izinsiz girişlerin önüne geçer.

 

ASANSÖR KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

 

Asansör kartlı geçiş sistemi, kullanıcının sadece kendi katına çıkmasını, diğer katlara çıkmamasını sağlama amaçlıdır. Büyük sitelerde ya da plazalarda ziyaretçilerin sadece izin verilen kata çıkmasını sağlar. Aynı şekilde otellerde de odasına gidecek bir müşteri elindeki kart olmadan asansörü çalıştıramaz.

 

OTOBAN (OTOYOL) KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

 

Otoban kartlı geçiş sistemi, köprü ve otoyollara giriş çıkış yapılabilmesini, ücret ödenmesini sağlar. Söz konusu sistem, manyetik ve barkodlu kartlar ile UHF ve mikrodalga frekans bandında çalışan kartlar ile çalışmaktadır.

Sisteme okutulan kartlar kullanıcı bilgilerini merkeze gönderir ve araç otoban ya da otoyola giriş yapabilir. Sistem ücret ve veri toplama amaçlıdır.

 

YEMEKHANE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

 

Çok çalışanlı fabrikalarda çalışanların yemekhaneye giriş yapıp yemek yemesini sağlayan kartlardır. Çalışanın ne zaman ve ne kadar sürede yemek yediği konusunda veri sağlar. Ayrıca yabancıların girişini de engeller.

 

ARDUINO KARTLI GEÇİŞ

 

Arduino İtalyan mühendisleri tarafından geliştirilmiş açık kaynak yazılımlı ve donanımlı bir geliştirme kartıdır. RFİD (Radyo frekans tanımlama ) sistemleri kullanılarak oluşturulan kartlı geçiş sisteminin kilit sisteminin kontrol merkezi Arduino tabanlıdır.

Toplu taşıma, köprü geçişleri, personel mesai takibi gibi kullanım alanları vardır.

 

AUDIO KARTLI GEÇİŞ

 

Audio kartlı geçiş kapı girişlerinde kullanılan bir kartlı kapı giriş panelidir. Kart panele okutularak kapının açılması sağlanır. Genellikle apartman girişlerinde kullanılır.

 

MARKALAR

 

Kartlı geçiş sistemi üreten çok sayıda dünya markası vardır. Bu markalar arasında Bosch, Dahua, Hikvision ve Honeywell yer almaktadır. Her markanın ürünlerinin birbirine göre farklı özellikleri olabilmektedir.

 

BOSCH KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

 

Alman teknolojisi “Bosch Kartlı Geçiş” çözümleri her türlü proje için ölçeklendirilebilir bir sistem sunar. Farklı yazılım seçenekleri ve denetleyicilerden geniş bir okuyucu ve kimlik bilgileri yelpazesine kadar tüm kartlı geçiş bileşenlerini içerir.

 

DAHUA KARTLI GEÇİŞ

 

Dahua bünyesinde kullanılan paneller ve kartlı geçiş sistemleri oldukça stabil ve güvenli bir ortam sağlamaktadır. Sistem parmak izi veya yüz tanıma özelliklerine de geçiş yapabilmektedir.

Bu sistemler aracılığıyla yapılan tüm giriş - çıkış hareketleri bilgisayar ortamına kaydedilir ve detaylı denetleme/raporlama sağlanır. İstenildiği anda kimlerin ne zaman hangi kapıdan giriş-çıkış yaptığını rapor halinde çıktısını verir.

 

HIKVISION KARTLI GEÇİŞ

 

Hikvision kartlı geçiş sisteminde en basit kart okuyucudan günümüzde yaygın olarak kullanılan parmak izi terminallerine ve algoritma özellikli yüz tanıma terminaline kadar çeşitli bütçelere ve ihtiyaçlara hitap eden birçok çözüm mevcuttur. Kontrol panelleri, kart okuyucular, turnikeler ve kapı kilitleri gibi Hikvision tarafından sunulan birçok cihaz güvenli bir erişim kontrol sistemi sağlar.

 

HONEYWELL KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

 

Honeywell 1982 yılından bu yana kartlı geçiş sistemleri üzerinde çalışan bir üreticidir. Uzmanlığı tek bir kapının erişim kontrolünden binlerce kapı ve izleme noktasını yönetebilen bütünleşik sistemlere kadar uzanır. Her konum, her tesis ve her iş alanına uyarlanabilecek geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

 

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ FİYAT LİSTESİ

 

Kartlı geçiş sistemleri fiyat listesi ihtiyaçlara ve tercih edilen ekipman veya markaya göre değişiklik gösterir. Kullanılacak malzemelerin niteliği, sistemin kullanılacağı yerin özellikleri, sistemin örneğin otoparklarda plaka tanıma sitemi ile entegre olup olmayacağı gibi teknik konular kartlı geçiş sistemleri fiyat listesinde değişkenliğe olur.

Kartlı geçiş sistemleri fiyat listesindeki değişikliklerden çok fazla etkilenmemek için doğru seçimler yapılmalıdır. Bu nedenle lütfen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyip, size en uygun kartlı geçiş sistemi fiyat listesi ile satın alma yapmanızı sağlayalım.

 

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ MONTAJI

 

Kartlı geçiş sistemi montajı kullanılacak cihaza göre yapılır. Sistemde turnike kullanılacaksa farklı, kapı kullanılacaksa farklı, otopark gibi alanlarda bariyer kullanılacaksa farklı bir montaj söz konusu olacaktır.

Bu seçim yapıldıktan sonra sistem konusunun uzmanı kişiler tarafından örneğin bir fabrikanın ya da plazanın kapısına kurulur. Sistemin sunucu bağlantısı sağlanır. Son olarak da sistemi çalıştıracak kartlar kullanıcılara dağıtılır.

 

HİZMET BÖLGELERİ

 

Promer Güvenlik olarak önceliğimiz her zaman müşterilerimizin can ve mal güvenliğidir. Deneyimli ekip ve kaliteli ekipmanla verdiğimiz hizmet,  güvenliğinizi üst seviyeye çıkararak, yaşam kalitenizin artmasına yardımcı olacaktır. Hizmet alanımız Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki belli şehirleri kapsamaktadır.

 • İzmir,
 • Manisa,
 • Aydın,
 • Çanakkale,
 • Denizli,
 • Muğla,
 • Antalya,
 • Isparta,
 • Balıkesir

Kartlı Geçiş Çözüm Ortaklarımız

polimek-kartlı-geçiş-sistemleri
perkotek geçiş sistemleri kartlı geçiş sistemi
virdi kontrol sistemleri kartlı geçiş sistemi
WhatsApp iletişim