İzmir Kablosuz IP Kamera Sistemi | WiFi Kamera Kurulumu

Kablosuz IP Kamera

Kablosuz IP Kamera

kablosuz ip kamera

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Kablosuz IP kamera kurulumu, internet bağlantısının güvenlik için kullanılması için yapılan bir kurulumdur.

Network kameralar da denen bu kameralar, görüntüyü gerçek zamanlı kaydeder ve gönderirler.

Bir diğer ismi de Wireless kamera olan bu sistem günümüzün en popüler güvenlik unsurları arasında yer alırlar.

Kullanıcıların internet bağlantısı olduğu sürece kameralar devrededir.

Gelen görüntüler akıllı telefon, tablet ya da laptoplardan anlık olarak izlenebilir, herhangi bir terslik varsa anında müdahale edilebilir.

Kablosuz IP kamera kurulumu, kablolama maliyetinin olmaması sayesinde daha ekonomiktir ve daha estetik bir görünüm sunar.

 

KABLOSUZ IP KAMERA SİSTEMİ

 

Kablosuz IP kamera sistemini anlatmadan önce IP kamera nedir sorusunu yanıtlamak gerekir.

Çalışması için kart ya da kayıt cihazı gibi ara elemanlara ihtiyacı olmayan, gerçek zamanlı görüntüleri, internet ağı ile yetkilendirmiş kişilere gönderebilen kamera sistemine “Kablosuz IP Kamera sistemi” denmektedir.

IP kameraların çalışma prensibi temek olarak görüntüleri yetkili kullanıcılara anında iletme üzerine kuruludur.

Eğer sistem kablosuz IP kamera sistemi ise, tek farkı kurulumda kablo kullanılmamasıdır. Kablo kullanmamak sistemin kurulacağı yerin fiziksel şartları ile ilgili olabileceği gibi mekanda duvarı delmek ya da yıkmak vb. işlemlerin yapılması istenmemesi ile ilgili olabilir.

Kablosuz IP kamera, herhangi bir nedenle kablo döşemenin mümkün olmadığı yerler için ideal bir çözümdür. Bu çözüm, sistemi kuracak olanların kablolama maliyetini de ortadan kaldırması açısından avantajlıdır. Ayrıca görüntü kirliliği de yaratmaz. Yazılımları sayesinde de bir web sunucusu gibi hareket ederler.

Sistem hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur.

Kablosuz IP kamera sistemleri ile evler, hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, iş yerleri, apartmanlar, siteler, otoparklar spor salonları, yurtlar, mağazalar, ofisler, plazalar, kreşler vb. alanlar anlık olarak takip edilebilir. Bu sayede ortamlar daha güvenli hale gelir. Bu kameralar evde bebek varsa bakıcı takibi, hasta varsa hastabakıcı ya da hasta takibi, iş yerlerinde yangın veya hırsızlık önleme amaçlı kullanılabilirler.

 

WİFİ IP KAMERA SİSTEMİ ÇEŞİTLERİ

 

Wi-Fi kameralar veya IP kameralar olarak da adlandırılan kablosuz kameraları, bir Wi-Fi ağına bağlanır ve görüntülerini bulutta saklar. Bir kabloya ihtiyaç duymadıklarından kurulumları kolaydır, ancak yine de güce bağlanmaları gerekir.

Kablosuz dış mekan kameraları, iç mekan kameralarına benzer ancak daha büyüktürler ve hava koşullarına dayanıklıdır. Genellikle geniş bir görüş alanına sahiptirler ve çoğu kablolu kameradan daha geniş bir alanı kapsarlar.

WIFI IP Kamera sistemleri farklı türlere ayrılır. Bu çeşitler şöyle sıralanabilir:

WIFI IP Bullet kamera- WIFI IP Bullet kamera, dış etkenlere karşı dayanıklı olmasının yanı sıra geniş bir menzile sahip olduğu için tercih edilir. Bun nedenle dış mekan kamerası olarak kullanılır.

WIFI IP Dome kamera-  Genellikle tavana ya da duvara monte edilmiş bir braketten asılır. Kamera ünitesi, kamera konumunu gizlemek için renklendirilebilen şeffaf bir fanus/ içindedir.

WIFI KUP ağ kamerası- Daha çok bakıcı takibi için kullanılan kameralardır.

 

KABLOSUZ IP KAMERA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

 

Kablosuz IP kamera sistemi, görüntüleri anlık olarak yakalayarak, dijital veriye çevirdikten sonra ağ üzerinden yetkilendirilmiş olan kullanıcılara iletir. Bu sistemlerde kayıt cihazına veya karta gerek duyulmaz. Bağlantı internet üzerinden kurulur. Sistemin çalışması için sadece internet bağlantısı yeterlidir.

 

KAMERA MONTAJI

 

Kablosuz IP kamera montajı, sistemin en can alıcı bölümüdür.

Zira kablosuz IP kamera kurulumu sırasında yapılacak yanlışlar ciddi güvenlik açıklarına neden olabilir. Öte yandan doğru bir montaj güvenliği en üst seviyeye çıkarabilir.

Bu noktada güvenlik kamerasının nerelere yerleştirileceği, kaç adet kamera kullanılacağı, iç ve dış mekanda kullanılacak kameraların özellikleri gibi unsurlar ön plana çıkar.

Montaj sırasında kameranın yerleştirileceği yere özen gösterilmelidir. Kamera ile görüntülenmek istenen yer arasında engel olmamasına ve kameranın güneş ışınlarını doğrudan almamasına dikkat edilmelidir.

Kablosuz IP kamera montajı koyladır ama yine de konunun uzmanından yardım ve destek almak daha iyi sonuçlar ortaya çıkarır.

 

KABLOSUZ IP KAMERA FİYATLARI

 

Kablosuz IP kamera fiyatları seçilen kamera ve özelliklerine göre değişir. Piyasada farklı özellikleri olan, değişik ihtiyaçlara hitap çok sayıda kablosuz IP kamera vardır. Bu kameraların fiyatları da doğal olarak farklıdır. Gece görüşlü bir kablosuz IP kameranın fiyatı ile patlamalara karşı korumalı kameraların fiyatları ile dış ya da iç mekana uygun kameraların fiyatları aynı olmayacaktır.

İhtiyacınıza en uygun kablosuz IP kamera fiyatları için lütfen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin.

 

KABLOSUZ IP KAMERA FİYAT LİSTESİ

 

Kablosuz IP kamera fiyat listesi kurulum yapılacak yelerin niteliğine, kullanılacak kameraların özellileri ve markalarına göre değişiklik gösterir.

Kullanılacak malzemelerin niteliği, sistemin kullanılacağı yerin özellikleri gibi konular Kablosuz IP kamera fiyat listesinde değişimlere neden olur.

Bir eve kurulacak IP kamera sistemi ile bir alışveriş merkezine, hastaneye, okula, otele, fabrikaya kurulacak kamera sisteminin fiyatı aynı olmayacaktır.

Fiyat listesindeki değişikliklerden çok fazla etkilenmemek için doğru seçimler yapılmalıdır. Bu nedenle lütfen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyip, size en uygun kablosuz IP kamera sistemi fiyat listesi ile satın alma yapmanızı sağlayalım.

 

YERİNDE TESPİT

 

Kablosuz IP kamera sistemi kurulumu ve kameraların montajından önce, sistemi kuracak olanların yerinde tespit yapması faydalı olacaktır. Kameraların nereye kurulacağı ya da kurulması gerektiği bu keşif işlemi ile belirlenmelidir.

Bu noktada yerinde tespit ve keşfin önemine de değinmek gerekir. Yapılan en büyük hatalardan biri kablosuz IP kameraları satın aldıktan sonra kurulum planı yapmaktır.

Bu durum vahim sonuçlar doğuracak hatalara neden olabilir. Yapılacak yerinde tespit ve keşif ise ihtiyaçları tam anlamıyla ortaya çıkarır. Kaç kameraya ihtiyaç duyulacağı, kameraların nerelere konuşlandırılması gerektiği gibi ayrıntılar yerinde tespit ile anlaşılabilir.

Güvenlik kamera sistem kurulumu istiyorsanız bize ulaşın, önce yerinde tespit yaparak, ihtiyaçlarınızı rasyonel bir şekilde ortaya çıkaralım, kaç adet kameraya ihtiyacınız olduğunu, bu kameraların hangi noktalara kurulması gerektiğini belirleyelim, sonra sisteminizin kurulumunu gerçekleştirelim. Böylece güvenli günleriniz başlasın.

Ücretsiz keşif formuna ad- soyad, telefon ve e-mail adresi yazmanız yeterlidir.

 

HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

 

Promer Güvenlik olarak kablosuz IP kamera sistemi kurulumu için Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin bir kısmında hizmetindeyiz.

Deneyimli ekip ve kaliteli ekipmanla verdiğimiz hizmet, güvenliğinizi üst seviyeye çıkararak, yaşam kalitenizin artmasına yardımcı olacaktır. Hizmet verdiğimiz bölgeleri şöyle sıralayabiliriz:

 

 • İzmir
 • Manisa
 • Aydın
 • Çanakkale
 • Denizli
 • Muğla
 • Antalya
 • Isparta
 • Balıkesir
 •  
  Verdiğimiz kablosuz IP kurulum hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

   

  SIKÇA SORULAN SORULAR

   

  Kablosuz IP kamera kurulumu ve kullanımı sırasında kullanıcıların aklına takılan ve cevabını aradığı pek çok soru vardır.

  Bu sorular ve cevapları şöyledir:

   
  IP kamera kayıt cihazı olmadan çalışır mı? IP kameraların çalışmaları için kayıt cihazı ve kart gibi ara elemanlara ihtiyacı yoktur.

  Kablosuz IP kamera nasıl çalışır? Kablosuz IP kamera, üzerinde yer alan sensörler sayesinde görüntüler yakalar ve bu görüntüleri dijital veriye dönüştürür. Görüntüler daha sonra ağ üzerinden yetkilendirilmiş olan kullanıcılara gönderilir.

  Kablosuz IP kamera kaç metreden çeker? Kablosuz IP kamera sistemi kurulumu söz konusu ise en çok sorulan sorulardan biri budur. Kamera kaç metreden çeker?

  Doğrudan görüş hattı var ise  kameranın çekim alanı 500 metre veya daha fazlasına ulaşabilmektedir. Bir evin içinde bu mesafe 150 metreye kadar düşebilir.

  IP kamera sistemi nasıl kurulur? IP Kameralar bünyesinde bir Web Server bulundurur. Cihazlar mevcut network'te sabit veya otomatik olarak atanacak bir IP numarasına ihtiyaç duyar. IP atamasını yapıldığı anda kameraların çalışmaması için hiç bir neden kalmamış olur.

  Güvenlik kamerası kayıt için internet gerekli mi? Güvenlik kameralarının kayıt için internete ihtiyaç duyup duymayacağı kameranın özelliklerine bağlıdır. Kablosuzu güvenlik kameraları kayıt için internete her zaman ihtiyaç duyar. Kablolu olanlarda kayıt cihazları olduğu için internete ihtiyaç olmayabilir.

  IP kamera kayıt yapar mı? IP kameralar, birçok farklı kanal yapısından oluşturulan kamera kayıt cihazları ile uyumlu çalışarak görüntüleri kaydedebilir.

   

  Güvenlik Kamera Sistemlerimiz

  Kamera Çözüm Ortaklarımız

  bosch 2 kablosuz ip kamera
  cenova kablosuz ip kamera
  dahua kablosuz ip kamera
  dunlop kablosuz ip kamera
  entcam kablosuz ip kamera
  haikon kablosuz ip kamera
  honeywell kablosuz ip kamera
  lg kamera izmir kablosuz ip kamera
  pelco kablosuz ip kamera
  samsung 2 kablosuz ip kamera
  sanyo kablosuz ip kamera
  sony kablosuz ip kamera
  united security logo kablosuz ip kamera
  WhatsApp iletişim