İzmir Güvenlik Kamerası Aparat Çeşitleri ve Fiyatları

Güvenlik Kamerası Aparatları

Güvenlik Kamerası Aparatları

PROMERKAMERA güvenlik kamerası aparat

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Güvenlik kamerası aparat çeşitleri, monitörlerden kayıt yapan cihazlardan  adaptörlere, BNC konektörlerden power jaklara, mikrofonlardan kablolara kadar geniş bir yelpazeyi içerir.

Elektrik kesintileri olduğunda sistemin devre dışı kalmamasını sağlayan güç kaynakları (UPS) da bu aparatlar içinde yer alır, görüntü kalitesini doğrudan belirleyen lens ve kamera ayakları da…

Kamera sistemin temel parçaları olarak da adlandırılabilecek olan aparatlar ne kadar kaliteli seçilirse, güvenlik kamera sisteminin vereceği sonuç da o kadar kaliteli olacaktır.

 

GÜVENLİK KAMERASI APARATLARI

 

Güvenlik kamerası aparatları, evde, sokakta, işyerinde ya da alışveriş merkezlerindeya da çocuk oyun parklarında veya spor salonunda daha güvenli olmamızı sağlayan kameraların işlevini kusursuz şekilde yerine getirmesini sağlayan yardımcı elemanlardır.

Bu aparatlar ile görüntü kaydedilir, ses alınır, kaydedilen görüntüler izlenir, sistemin devre dışı kalmasının önüne geçilir, kameranın her yere ulaşması ve her şeyi görmesi sağlanır.

Bu açıdan bakıldığında güvenlik kamerası aparatları, güvenlik sistemlerinin olmazsa olmazlarıdır. Aparatlardan birinin bile olmaması ya da kalitesiz seçilmesi,  güvenlik kamera sistemin vereceği sonuçların kötü olmasına neden olur bu da ciddi güvenlik açıklarını doğurur.

Örneğin güç kaynağının olmaması durumunda elektrikler kesildiğinde kameralar devre dışı kalabilir. Bu karanlıkta neler yaşanmaz ki?

Söz konusu güvenlik kamerası aksesuarlarını şöyle sıralamak mümkün:

 • Monitör
 • Kayıt cihazı
 • DVR kullanılamayacak yerlerde bilgisayar için DVR PCİ kartı
 • Adaptör
 • Kablolar
 • BNC konnektörler
 • Power Jak
 • Hard disk
 • Güç kaynakları (UPS)
 • Mikrofon
 • Güvenlik kamera ayakları
 • Lensler

 

MONİTÖR

 

Güvenlik kameralarından gelen görüntülerin izlenebilmesini sağlayan ekranlar monitör olarak adlandırılır. Büyüklükleri ihtiyaca göre seçilir. Monitörler farklı ekranlara da sahip olabilir. Günümüzde ağırlıklı olarak  LED ve LCD monitör tercih edilmektedir. En yüksek çözünürlüğe sahip monitörü seçmek görüntü kalitesi açısından en doğru harekettir. Yüksek çözünürlüğe sahip bir monitör örneğin hırsızın yüzün net seçilmesini, bir araba plakasının rahat okunmasını sağlayarak güvenliğe üst düzeyde hizmet eder.

 

KAYIT CİHAZI

 

Kayıt cihazı güvenlik kamerası malzemeleri arasında en önemli olanlardandır. Adı üzerinde kayıt yapar. Güvenlik kameralarından gelen görüntüyü kaydeden cihazdır. DVR, NVR, HVR, XVR  gibi çeşitleri bulunmaktadır. Aralarındaki tek fark hangi kamerada kullanıldıklarıdır. Görüntü ile beraber ses kaydı yapabilen çeşitleri de mevcuttur.

DVR, dijital video kayıt cihazına verilen isimdir. Açılımı dijital video recorder’dir.

NVR ise ağ tabanlı video kayıt cihazıdır. Açılımı network video recorder’dir.

HVR hibrit video recorder anlamına gelmektedir ve dijital kayıt ile ağ tabanlı kaydın birleşimidir.

XVR ise farklı teknolojiye sahip kameraları aynı anda çalıştırabilen kayıt cihazıdır.

Hangi kayıt cihazının kullanılacağı tamamen tercih edilen güvenlik kamerasına bağlıdır.

 

ADAPTÖRLER

 

Güvenlik kameralarını en önemli parçalarından biri ona güç veren adaptörlerdir. Kameraları besleyen bu cihazlar kameranın tükettiği elektriğe göre belirlenir. Güvenlik sistemlerinde kamerayı çalıştırmak için genellikle 12v adaptör kullanılır.

Kamera sisteminde kullanılacak adaptör akım değeri sistemdeki güvenlik kamerası sayısına göre belirlenmelidir.

Hakkında bilgi verdiğimiz bu aparatlar dışında baka apartalar da vardr. Bunlar arasında elektrik kesintilerinde sistemin devre dışı kalmaması için kullanılması gereken güç kaynakları,  DVR kullanılamayacak yerlerde bilgisayar için DVR PCİ kartları, koaksiyel kabloları bilgisayar ve ağ cihazına bağlamaya yarayan BNC konektörler yer almaktadır.

 

KABLOLAR

 

Kablolar güvenlik kamerası montajında kullanılan aparatlardır. Yüksek ses ve görüntü kalitesi elde etmek için kullanılacak kablolara azami dikkat etmek gerekir. Güvenlik kameralarında genellikle uzun mesafelerde görüntü ve ses iletimi ile güç sinyallerini en az kayıpla yapan koaksiyel kablolar kullanılmaktadır. Bu kablolar kullanılacak kameralara göre çeşitlilik gösterir.

2+1 kablo ya da 4+1 kablo türü ses ve görüntü kaydının tek tek ya da birlikte istenmesine göre kullanılır.

2+1 kablo hem görüntü kaydında, hem kameraya güç vermekte kullanılırken,  4+1 kabloda ses kaydı da söz konusudur.

Kullanılacak kablonun kalitesi hem görüntü, hem ses kalitesini, hem de sistemin güvenliğini yakından ilgilendiren bir özelliktir.

 

HARDDİSK

 

Kameradan gelen video sinyallerinin kaydedildiği malzemeler harddisk olarak adlandırılır. Harddiskin kapasitesine göre görüntü kaydı süresi azalır ya da artar. Piyasada farklı üreticilerin farklı kapasiteye sahip harddiskleri mevcuttur. Bu malzemelerin fiyatları, türü ve kayıt kapasitesine göre değişir.

 

MİKROFON

 

Mikrofon, güvenlik kamerasının kendisinde mevcut bulunan ya da sonradan eklenen parçalar arasındadır. Bu güvenlik kamerası aparatı, ses kaydı da yapılabilmesini sağlar. Mikrofonun özellikleri ses kalitesi üzerinde etkilidir. Eğer ses kaydının olması çok önemliyse, bu durumda en iyi kalite mikrofonu seçmek en net sesin alınmasını sağlar.

 

KAMERA AYAĞI

 

Kamera ayağı, kameraların farklı açılardan görüntü almasını sağlayan aksesuarlar arasındadır. Bu ayaklar kameralara doğrudan bağlanabilecekleri gibi, kameranın koruma parçalarına da bağlanabilirler. Ayaklar farklı büyüklüklere sahiptir. Kamera türüne göre ayak seçimi yapılmalıdır.

 

LENSLER

 

Lensler güvenlik kameralarının en önemli aksesuarıdır. Zira lens güvenlik kamerasına görüntüyü sağlayan, görüntünün uzaklığını, açısını, rengini ve netliğini hesaplayan aparattır.

Güvenlik kameralarını olmazsa olmaz parçaları arasında yer alan lensler aslında büyüteç şeklinde camdır. Kaliteli görüntü alınmasında başrolü oynarlar.

Güvenlik kameralarını lensleri sabit odaklı (monofocal) ve değişken odaklı (varifocal) olmak üzere iki çeşittir. Sabit odaklı lenslerde odak uzaklığı adı üzerinde sabit olarak ayarlanır ve değiştirilmez. Değişken odaklı lenslerde ise odak uzaklığı değiştirilebilmektedir.

Sabit lens kullanımına karar verildiyse geniş veya dar açılı bir lens türü arasında da seçim yapılmalıdır. Değişken odaklı lenslerde böyle bir tercihe gerek yoktur. Çünkü odak uzaklığı zaten istendiği zaman ayarlanabilmektedir.

Kameraların kullanılacakları yer, açı, ihtiyaçlar, uzaklık, montaj şekli gibi faktörler göz önüne alınarak lens seçimi yapılır. Öyle ki yakın bir yeri, örneğin ofis içini görüntülemek için kullanılacak kameranın lensi ile uzak mesafeleri görüntülemek için kullanılan kameraların lensleri birbirinden faklıdır. İç mekan ve değişken olmayan alanlarsa sabit lenslerin kullanılması daha iyi sonuçlar verirken, geniş alanlarda değişken lensler kullanılmalıdır. Mobese kameraları bu lenslere en iyi örnektir.

Harici olarak satılmayan lensler kamera ile bir bütündür.

 

 

GÜVENLİK KAMERA APARAT FİYATLARI

 

Güvenlik kamera aparat fiyatları tamamen seçimler üzerine belirlenir. Seçilecek kamera ve aksesuarları fiyatlar üzerinde direkt etkilidir.

Örneğin lens seçimi yapılırken sabit odaklı lens seçilecekse, değişken odaklı lense göre daha düşük bir fiyat söz konusu olur. Harddisklerde de yüksek kapasite düşük kapasite arasında fiyat vardır. En iyi çözünürlük değerini veren monitörün fiyatının daha düşük bir modele göre pahalı olması da normal bir durumdur.

Ancak bazı durumlarda aparat fiyatlarına değil verimli kullanıma odaklanmak gerekecektir. Daha ucuz diye seçilecek malzemelerden istenen verimin elde edilememesi durumunda güvenlik sisteminde açıklar yaşanabilir.

Çözünürlüğü düşük monitör seçilerek görüntü netliğinden feragat edilirse herhangi bir olay yaşandığı takdirde, durum belirlemesi yapılmaz. Kaçan aracın plakası okunamaz ya da hırsızın yüzü seçilemez. Bu da güvenlik kamerası kullanımını gereksiz/ yararsız hale getirir.

Güvenlik kamerası aparat fiyatlar için bizimle iletişime geçin, en uygun fiyatlarla, en doğru ekipmanları seçmenize yardımcı olalım.

Güvenlik Kamera Sistemlerimiz

Kamera Çözüm Ortaklarımız

bosch 2 güvenlik kamerası aparat
cenova güvenlik kamerası aparat
dahua güvenlik kamerası aparat
dunlop güvenlik kamerası aparat
entcam güvenlik kamerası aparat
haikon güvenlik kamerası aparat
honeywell güvenlik kamerası aparat
lg kamera izmir güvenlik kamerası aparat
pelco güvenlik kamerası aparat
samsung 2 güvenlik kamerası aparat
sanyo güvenlik kamerası aparat
sony güvenlik kamerası aparat
united security logo güvenlik kamerası aparat
WhatsApp iletişim