Ev Alarm Sistemi Montajı ve Fiyatları | Promer

Ev Alarm Sistemleri

Ev Alarm Sistemleri

ALARM ev alarm sistemi

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Ev alarm sistemi günümüzde iyice karmaşıklaşan ve tehlikenin her zaman kapıda olduğu günlük yaşamın olmazsa olmazları arasına girdi.

Gerek hırsızlık tehlikesine, gerek yangın ya da gaz kaçağı riskine karşı, gerekse de acil sağlık müdahalesi için kullanılan bu sistemler teknolojik gelişme sayesinde daha güvenli evlerde yaşanılmasını sağlıyor.

Ev alarm sistemleri, kişilerin en çok zamanını geçirdiği yer olan, ailelerinin ve değerli eşyalarının bulunduğu evlerinin güvenliğinin sağlanmasında atılacak ilk adımdır. Bu adım ne kadar erken atılırsa, yaşam alanları o kadar erken daha güvenli hale gelir.

 

EV ALARM SİSTEMİ NEDİR?

 

Ev alarm sistemi, insanların yaşamlarının en büyük kısmını geçirdikleri evlerinin öngörülebilen ya da öngörülemeyen risklere karşı korunmasını sağlayan güvenlik sistemleridir. Elektronik güvenlik sistemleri içinde en çok tercih edilen sistemlerdir.

Çünkü kurulum ve kullanımı hayli kolay olan ev alarm sistemleri verdikleri güven duygusu ile ön plandadır. Son yıllarda tedariklerinin de kolay olması daha çok tercih edilmelerini sağlamıştır.

Çok basitinden daha komplike olanlarına kadar pek çok farklı türü olan ev alarm sistemlerinin caydırıcılığın yanı sıra hayat kurtarma gibi işlevleri de vardır.

 

EV ALARM SİSTEMİ NE İÇİN KULLANILIR?

 

Ev alarm sistemlerinin farklı kullanım amaçları vardır.

Hırsızlığa, yangına, gaz kaçağına, acil sağlık sistemi talebine ya da sel baskınlarına karşı kullanılabilen alarmlar hem can, hem mal güvenliği sağlayan sistemlerdir.

Eğer hırsızlık olaylarının çokça yaşandığı bir bölgede yaşanılıyorsa, ev hırsızlıklarına karşı alarm sistemlerinin tercih edilmesi kişilerin faydasına olacaktır.

Hırsız alarmında, alarmın kurulu olduğu evde bir hırsızlık girişimi olursa sistem, bu girişimi algılar ve uyarı verir. Alarm sistemi sensörler aracılığıyla sinyali gönderir ve sirenler çalmaya başlar. Bu sistemler daha çok caydırıcı özelliktedir. Sistem uyarıyı doğrudan alarmı kurana yani evin sahibine iletebileceği gibi, alarm kontrol merkezine de uyarı verebilir.

Öte yandan evlerde özelikle mutfaklarda ocak /fırın kullanımı veya sigara nedeniyle çıkması muhtemel yangınlara karşı da alarm kurulabilir.

Yangın alarmının içinde ısı ve duman detektörleri vardır. Evde olağandışı ısı artışı ya da duman oluştuğu takdirde sistem uyarı verir. Uyarı hem ev sahibine hem alarm merkezine verilebilir. Böylece yangının olduğu noktaya itfaiye sevk edilir.

Evde yaşayan hasta bir birey varsa acil sağlık hizmeti için kurulmuş bir alarm sistemi de hayat kurtarıcı olabilir.

Küçük bir unutkanlık ya da ihmal sonucu açık bırakılan gazın ölümlere yol açmaması için de bu sistemler kullanılabilir.

Gaz alarmı, en az hırsızlık ve yangın alarmı kadar önemli bir alarm türüdür. Özellikle evlerde hayat kurtarıcı özelliği olabilir. Çünkü gözle görülmeyen bir kaçağın anlaşılması ve uyarı verilmesini sağlar. Hırsızlık ve yangın gibi somut bir görüntünün, hatta bazen kokunun bile olmadığı durumlarda gaz kaçağını tespit eden sistem uyarı verir. Gaz kaçağını alarmın içinde bulunan gaz detektörleri tespit eder.

 

EV ALARM SİSTEMİ KURULUMU

 

Ev alarm sistemi kurulumu öncesinde hangi tip alarma ihtiyaç olduğu net bir şekilde belirlenmelidir. Sistemin kurulacağı evin kritik noktaları ve öncelikli alanlar belirlendikten sensörler buralarda konuşlandırılmalıdır. Alarm sisteminin en kritik alana takılması her zaman en iyi sonucu vermektedir.

Kişiler sistemi kendileri de kurabilirler ama bu noktada işi konunun uzmanlarına bırakmak en doğru sonucun alınmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde yapılacak bir hata, sistemde ciddi zafiyetlere ve güvenlik açıklarına neden olabilir.

Ev alarm sisteminin nereye kurulacağı konusunda şirketlerden ücretsiz keşif hizmeti alınabilir. Keşif ile risk faktörleri ayrıntılı biçimde belirlenir. Sensörlerin nerelere konulacağına karar verilir. Kurulumu uzmanlar tarafından yapılır ve test edilir. Sistemin çalışma prensibi kullanıcısına detaylı olarak anlatılır.

Hırsız alarmları genellikle kapı girişlerine monte edilirler. Böylece davetsiz misafirlerin izinsiz girişlerinde hemen devreye girerler. Ayrıca yanlış alarm durumunda kapatılması da kapı girişlerinde olduğu takdirde daha kolay olur.

Ancak yangın ve gaz kaçağı alarmları söz konusuysa, bu alarmların kurulumu riskin daha çok oluğu mutfaklarda yoğunlaşmaktadır. Baştan kabul edilmelidir ki sigara kaynaklı olanlar dışında evlerde yangınlar genellikle mutfakta çıkmaktadır.

Keza gaz kaçaklarının merkezi de gazın kullanıldığı mutfaklardır. Bu nedenle yangın ve gaz kaçağı alarmlarının mutfaklarda kurulumu daha rantble sonuçlar verir.

Öte yandan doğalgaz kombisinin bulunduğu alana alarm takmak da düşünülebilecek bir detaydır.

 

EV ALARM SİSTEMİ KURULUM FİYATLARI

 

Ev alarm sistemi kurulum fiyatları farklı faktörlerden etkilenir. Fiyatlar genellikle sistemin kurulacağı yerde yapılan keşiften sonra netleşir. Hangi tip alarmın kurulacağı, kurulacak yerin özelikleri vb. faktörlerden etkilenen  kurulum fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için piyasa araştırması yapmak kullanıcılara markalar arası karşılaştırma yapmanın yanı sıra  bütçeye ve ihtiyaçlara en uygun alarm sistemini bulma şansı da verir.

 

HEMEN TEKLİF AL

 

Ev alarm sistemlerini kurarak evinizi daha güvenli bir yaşam merkezi haine getirmek istiyorsanız kendinizi, ağırlıklı olarak Ege ve Akdeniz bölgesinde belli şehirlere hizmet veren Promer Güvenlik’in uzman ellerine bırakın.

Konusunda uzman ve deneyimli ekiplerimiz yerinde keşif ile ihtiyacınız olan ev alarm sisteminin bularak sizi doğru yönlendirme görevini yerine  getirir.

Şimdi hemen teklif almak için bize ulaşın. Güvenli yaşama adımınızı atın.

Alarm Çözüm Ortaklarımız

Crow ev alarm sistemi
dsc alarm sistemi montaj duman alarm ev alarm sistemi
jablotron alarm izmir ev alarm sistemi
ev alarm sistemi
Crow-ALARM-İZMİR
paradox alarm montaj izmir ev alarm sistemi
WhatsApp iletişim