Görüntülü İnterkom Sistemi | Kameralı İnterkom Kurulumu

Görüntülü İnterkom Sistemleri

Görüntülü İnterkom Sistemleri

promer goruntulu interkom sistemleri görüntülü interkom sistemi

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Görüntülü interkom sistemi, anlık ve görüntülü iletişim sağlayan, bu özelliği ile yabancı kişilerin binalara girişini engelleyen bir sistemdir. Diafon siteminin teknolojik olarak gelişmiş bir türü olan görüntülü interkomlar genellikle iş yeri ve çok katlı apartmanlar ile sitelerde, hatta müstakil evlerde tercih edilir. Görüntü özelliği ile kullanıcılara kapıda kimin olduğunu, tanıdık mı yabancı mı olduğunu gösterir. Davetsiz misafirlerin baskınlarına karşı kullanıcıyı korur.

Hem sesli hem görüntülü iletişim olanağı veren bu sistemler, güvenlik kamera ve hırsız alarm sistemleri ile entegre çalışıp tam güvenlik sağlayabilirler.

 

GÖRÜNTÜLÜ İNTERKOM SİSTEMİ NEDİR?

 

Görüntülü interkom sistemleri diafon sisteminin günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş halidir. Teknik olarak tanımı anlık ve görüntülü iletişim sağlayarak kapının önünde kimin olduğunu kullanıcısına gösteren sistemdir. Sistemi kullananlar örneğin zil çaldığında kameralı interkomu kullanarak zili çalanın kim oluğunu görür ve onunla konuşur. Böylece kapıyı açmak ya da açmamak tamamen görüntülü interkomu kullananın elinde olur. Bu açıdan bakıldığında interkom sistemi güvenliğin ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü içeri alınacak kişinin kimlik doğrulamasını yaparlar. Böylece yabancılardan kaçınmak mümkün hale gelir.

Görüntülü interkom, kamera, hoparlör, giriş kapısına bağlı bir butonu olan giriş ünitesine sahiptir. Giriş ünitesi ile iletişim kurabilen ve kameranın görüntüsünü kullanıcıya ileten bir ekrana sahip dahili monitör ünitesi de vardır.

 

KAMERALI İNTERKOM

 

Kameralı interkom dendiğinde güvenlik kameraları ile bağlantısı yapılmış interkomlar anlaşılmalıdır. Bu bağlantı sayesinde interkom sistemi güvenlik kameralarından çocuk oyun alanları, otoparklar ya da site/apartman çevresini görme imkanı verir. Sistem böylece daha verimli bir hal almış olur ve görüntülü interkom tam anlamıyla bir güvenlik elemanı olarak kabul edilir.

 

İNTERCOM NE İŞE YARAR?

 

Ağırlıklı olarak müstakil evler, insan sirkülasyonun yoğun olduğu çok katlı apartmanlar ya da siteler ile iş yerleri ve ofislerde kullanılan interkom güvenliğin sağlanması noktasında tartışmasız işe yarar.

Özellikle hırsızlığın engellenmesi ya da evde yalnız kalan çocukların yabancılara kapıyı açmasını önleyen bir sistemdir. Görüntü ve sesin aynı anda kullanılıyor olması güvenliği üst düzeye çıkarır. Sadece ses olsa kandırılabilecek olan kullanıcılar görüntü sayesinde konuşan kişinin kim olduğun net bir şekilde görür ve kapı açma tercihi buna göre şekillenir.

İnterkom sistemi, kullanıcılarına görüntülü ve sesli işletişim imkanı vererek hırsızlığı önlemenin dışında pek çok avantaj da sağlar.

Öncelikle istenmeyen kişilerin binaya girişini engelleyen görüntülü interkomlar, binadaki daireler arasında sesli ve görüntülü konuşma imkanı verir. Böylece herhangi bir dairede yaşayan bir kişi ihtiyaç halinde diğer dairdeki kişiye ulaşabilir. Yangın veya hırsız alarm sistemi ile entegre edilerek güvenlik üst seviyeye çıkarılabilir. Uzaktan yönetilebilir olması da, kullanıcılarına daha üst seviyede güvenlik duygusu verir.

 

GÖRÜNTÜLÜ İNTERKOM BAĞLANTI ÇEŞİTLERİ

 

Görüntülü interkomların farklı ihtiyaç ya talebe göre tasarlanmış farklı bağlantı türleri vardır. Bağlantı çeşitlerini şöyle sıralamak mümkündür:

  • Kablolu interkom
  • Kablosuz interkom
  • IP interkom

 

Kablolu İnterkom

 

Kablolu interkomlar en çok tercih edilen interkom türüdür. Sağladıkları en büyük avantaj parazit ihtimalini ortadan kaldırmaları ya da en aza indirmeleridir. Sistem için korumalı kablolar kullanılır. Daha net görüntü elde edilen bir bağlantı türüdür. Kablolu interkom düşük maliyetli olması itibariyle de tercih edilir.

 

Kablosuz İnterkom

 

Kablolamanın mümkün olmadığı durumlarda kablosuz interkom kullanılır. Kurulumları daha kolay bu sistemde karmaşık kablolar ile uğraşılması gerekmez ama sistemin dezavantajı da vardır O da parazit riskinin yüksek olmasıdır.

 

IP interkom

 

IP interkom, ses, görüntü ve verinin işlenerek paket haline getirilmesi ve bir noktadan başka bir noktaya belirli internet protokolleri kullanılarak iletilmesidir.

Görüntülü sistemin kullanıldığı bina içindeki diğer cihazlarla iletişim kurabilen bir yapıdır. IP tabanlı interkom sisteme sınırsız sayıda cihaz bağlanabildiği için daha kalabalık yerlerde kullanımı avantajlıdır. Çok katlı apartmanlar, siteler vb. noktalarda, geniş, çok katılımcılı ve iç içe geçmiş bir ağ ortamı olanağı sunar. Çok sayıda cihaz IP interkom ile ağa dahil edilebilir ve bu cihazlar arasında sorunsuz iletişim kurabilir.

Sistem, alarm ve güvenlik sistemleri ile entegrasyona izin vermesi itibariyle ev ve işyerlerinde daha akıllı bir güvenlik sistemi ortaya çıkarır.

Sistemin kuruluşu da ucuzdur. Kablolaması çok kolaydır. İşçilik maliyetleri de bu sebepten daha düşüktür.

 

İNTERKOM CİHAZI

 

İnterkom cihazı, hem sistemin kullanıldığı binanın girişine, hem  de daire, müstakil ev ya da ofis gibi kullanım alanının içine ağırlıklı olarak kapının yanına/arkasına konulan bir cihazdır. Televizyon ekranını andıran bir yapısı vardır. Ekrandan kapının önündeki kişinin kim olduğu görülebilirken, mikrofon sistemi ile kişiler arası ses iletimi de sağlar.

 

GÖRÜNTÜLÜ İNTERKOM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

 

Görüntülü interkom sistemi basit bir telsiz mantığı ile yani bas-konuş mantığı ile çalışır. Bu özelliği ile diafonlara benzerler. Diafonda konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilir. Buton bırakıldığında ise dinleme durumuna geçilir. Konuşmanın sona ermesinden sonra da diafon otomatik kapanır. Görüntülü interkomun çalışma prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilmektedir. Diafondan farklı olarak panel üzerinde farklı işlevdeki düğmeler ile görüntü ekranı bulunmaktadır.

 

GÖRÜNTÜLÜ İNTERKOM MARKALARI

 

Görüntülü interkom sisteminde hem yerli hem de yabancı pek çok marka vardır. Bu markaların ürünleri aşağı yukarı birbirine benzerler, ama birbirlerinden üstün özellikleri olanlar da vardır.

Bu markaları şöyle sıralayabiliriz:

 

  • Bticino interkom
  • Hikvision intercom
  • Dahua intercom
  • Audio intercom
  • Multitek interkom

 

BTİCİNO İNTERKOM

 

Bticino özellikle konut, ev otomasyonu ve interkom sistemleri üzerinde uzmanlaşmış bir markadır. Şu an ürünleri İtalya etiketi taşımaktadır.

Bticino D45 görüntülü dijital interkom sistemi ile çok sayıda daire bulunan komut komplekslerinde kullanıma uygun bir sistemdir. Kurulumu basitleştirerek kullanım kolaylığı da sağlar. Yüksek bina, villa ve konutlar için idealdir. D45 fonksiyonu olarak, büyük uygulamalarda gereken tüm fonksiyonları içerebilir. Örneğin SOS basma düğmesi ve hırsızlık ve teknik alarmlarla entegrasyon ile güvenlik fonksiyonlarını üst seviyeye çıkarır. Apartman arasındaki asansör kontrolü ve dahili haberleşmeyi de sağlar.

 

BTİCİNO İNTERKOM FİYAT LİSTESİ

 

Bticino interkom fiyat listesi için Promer Güvenlik’e ulaşabilir ya da firmanın kendisinden konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Bticino interkomlara Promer güvencesiyle çok kolay ulaşabilir ve uygun fiyat listesi ile kurulum sağlayabilirsiniz.

 

HIKVISION İNTERCOM

 

Hikvision intercom ürünleri arasında daire içi monitörler, dış kapı üniteleri,interkom switchleri ve güvenlik konsolu yer alır.

Hikvision intercom IP interkomlara en iyi örnektir. Evlerde daireler arası görüşme, kapı ile görüşme, güvenlik ile görüşme ve bağlı bulunan kamera sistemini izleme gibi kabiliyetleri vardır.

 

DAHUA İNTERCOM

 

Dahua intercom da, IP tabanlı interkom bina görüntüleme sistemidir . Sistem bina içine takılan monitör ve bina  dışındaki kameradan oluşmaktadır.

 

AUDİO İNTERCOM

 

Audio intercom, yerli bir üründür. 1979 yılından beri faaliyette olan Audio firmasının pityasada bilinen bir ürünüdür. Firma ürün gamındaki diafon ve telefon sistemlerinin, görüntülü ve sesli seçenekleri ile gerek konutların gerekse iş merkezlerinin dahili iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Audio intercom da bu ihtiyaçları karşılayan ürünlerin başında gelmektedir.

 

MULTİTEK İNTERKOM

 

Multitek interkom da yerli bir üründür. Başlangıçta sadece telefon santralleri üreticisi olan firma bugün telefon santralleri yanında apartman konuşma sistemleri ve telekom tüketici cihazları ile pazarda yer almaktadır. İnterkom da firmanın en önemli ürünlerinden biridir. Firma son olarak IP tabanlı interkom sitemini de piyasaya sundu. En sık kullanılan ürünü Multitel MD50 daire İnterkom modelidir.Sadece Multitek interkomlarda kullanılabilen bu telefon son derece fonksiyonel bir elemandır.  Tuş takımı ile herhangi bir daireyi/güvenliği ücretsiz arayabilme özelliğine sahiptir. Kapı ile konuşma butonu ve kapıyı açma butonu ile son derece kullanışlıdır.

 

İNTERKOM FİYAT LİSTESİ

 

İnterkom fiyat listesi ihtiyaçlara ve tercih edilen ekipman veya markaya göre değişiklik gösterir. Kullanılacak malzemelerin niteliği, sistemin kullanılacağı yerin özellikleri, büyüklüğü gibi konular personel intercom fiyat listesinde değişikliklere neden olur.

Sistem kablolu mu olacak yoksa kablosuz mu tercih edilecek, IP tabanlı mı olacak, tek bir villada mı kurulacak yoksa 1000 daire bulunan bir sitede mi gibi konular fiyat listesi üzerinde direkt etkilidir.

İntercom fiyat fiyat listesindeki değişikliklerden çok fazla etkilenmemek adına doğru projeler için doğru seçimler yapılmalıdır. Bu nedenle lütfen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyip, size en uygun intercom fiyat listesi ile satın alma yapmanızı sağlayalım.

İnterkom Çözüm Ortaklarımız

Audio-interkom-izmir
bticino görüntülü interkom sistemi
görüntülü interkom sistemi
multitek görüntülü interkom sistemi
WhatsApp iletişim