İzmir IP Santral Sistemleri Kurulum Hizmeti Fiyatları

IP Santral Sistemleri

IP Santral Sistemleri

IP SANTRAL ip santral

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

IP santral internet teknolojisinin analog santralleri ortadan kaldırdığı bir sistemdir. Bu sistemde ses veya görüntü gibi iletişim ihtiyaçları tek bir  network ağ üzerinden IP protokolü ile iletilir.

Teknik olarak yazılım tabanlı iletişim sistemidir. Kolay yönetilebilir ve programlanabilir bir sistem olması tercih nedenidir. Sistem sayesinde çok katılımcısı olan telekonferanslar yapılabilir, masa başı telefonlara olan bağımlılık en aza indirgenir. Anlık mesajlaşma ve uzak ofis iletişimi gibi özellikleri sayesinde mesafeleri ciddi anlamda ortadan kaldırır.

 

IP SANTRAL SİSTEMİ NEDİR

 

IP santral sistemi teknolojinin iletişime yansımasıdır. Bu sistemde ses ve görüntü gibi iletişim talepleri tek bir network üzerinden internet protokolü(IP) üzerinden görülebilir. VOIP olarak da bilinirler.

IP santral sistemi günümüzde geleneksel analog santrallerin yerini bir daha bırakmamak üzere almıştır. Kolay yönetilebilir olmasının yanı sıra programlanabilir olmaları, tercih sebepleridir. Öte yandan düşük bakım maliyetleri de işletmeler açısından en uygun çözüm olarak sunulmalarını beraberinde getirmiştir. Kapasite artırımının kolay olması, rahat abone eklenmesi en önemli avantajları arasındadır.

Analog santrallerde ses görüşmesi 64 Kbps bant genişliği kullanırken IP telefon sistemleri 8 Kbps bant genişliği kullanır.

Bu sistem çalışanı zamandan ve mekandan bağımsız hale getiren sistemlerdendir. Zira bu sistem sayesinde ofis telefonları ofiste değilken bile cevaplanabilir. Ayrıca ses kayıt, tele konferans, görüntülü görüşme, cevapsız çağrı ve sesli mesajların e-mail ile iletilmesi, uzak abone ve uzak ofis iletişimi gibi gelişmiş uygulamalar iş yaşamını kolaylaştırır.

Ofis dışında aynı dahili numara ile arama yapılabilmesini sağlayan IP santral sistemi ile dünyanın bir ucundan diğer ucuna bile iletişim sağlanabilir, merkez, ofisler, şubeler kendi aralarında ücretsiz görüşme imkanına kavuşur.

 

IP SANTRAL AVANTAJLARI

 

IP santral sistemleri kullanıcılarına pek çok avantajı bir arada sunar. Öncelikli avantajı kolay ve güçlü iletişim imkanı sunmak olan sistemin avantajlarını şöyle sıralamak mümkündür.

-Sabit telefonlara duyulan bağımlılığı ortadan kaldırır.
-Bilgisayar, laptop, tablet ya da akıllı cep telefonları gibi mobil cihazlar üzerinden internet bağlantısı üzerinden dünyanın neresinde olunursa olsun santrale bağlanılabilir. Bu sayede her yer ofise dönüşebilir.
-Çok katılımcı görüşmelere, telekonferansa izin verir. Bu da toplantıların uzaktan yapılabilmesini sağlar.
-Fiyat avantajı çok üst düzeydedir.
-Şubesi çok olan işletmeler arasında ücretsiz iletişim kurulabilmesini sağlar. Bu sayede maliyetleri azaltma etkisi vardır.
-Görüntülü iletişim olanağı sunması ile uzaktan çalışma durumlarında iletişimin kopmamasını sağlar.
-Kurulumu kolay olan sistemin bakımı da basittir.
-İstendiği takdirde kapasite artırımı yapmak da kolaydır.
-Bant genişliği analog sistemlere göre daha yüksektir.

 

IP PBX

 

IP PBX, IP telefon santralinin işlemesini sağlayan beyin olarak kabul edilir. Santralde yer alan protokolleri düzenler ve kesintisiz iletişimi sağlar. Tüm telefonları IP ağ üzerinden birbirine bağlayan sistemdir.

Birleşik iletişim sistemi olarak tanımlanabilir. Diğer bir deyişle de iş telefonu… Diğer deyişle de Özel Santral” demektir, yani bir şirket içersinde kullanılan özel telefon şebekesidir.

IP PBX, bir işletme içindeki telefon aramaları için merkezi anahtarlama işlevi görür İstasyonlar arasında iletişim trafiğini yöneten kumanda merkezi gibidir.  PBX sistemleri, istasyonlar arasındaki dahili trafiği düzenler. Bu açında güvenlik görevlisi gibidirler. Adı Private Bracnh Exchange’den gelmektedir. Özel Şube değiştirme anlamına gelmektedir. IP PBX de bu sistemin internet protokolleri dahilinde olan şeklidir.

Gelişmiş bir IP PBX santral ile küçük, orta büyük tüm işletmelerin santral ihtiyaçları karşılanabilir. Bu sistem 2 bin çağrı ve 20 bin aboneyi tek bir santral bünyesinde konumlandırabilir.

 

IP SANTRAL SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

 

IP santral sisteminde kullanıcıların ihtiyacı olan tek şey ağ bağlantısıdır. Ağ bağlantısının olduğu her alanda  kurulumu yapılır ve kullanılabilir.

IP santral ve telefonlar, bir kişinin analog ses sinyallerini okuyarak ve bunları dijital sinyallere dönüştürerek çalışır. Bu dönüştürülmüş dijital sinyaller daha sonra veri olarak bir geniş hatta gönderilir. Daha basit bir deyişle, IP telefonlar, telefon konuşmalarını alarak onları bir santral sistemi, aynı zamanda bir VoIP sistemini kullanarak, bir ağ kablosu üzerinden ağa yönlendirir ve internete yönlendirerek çalışır.

Yönlendirici ve modem içeren yüksek hızlı bir internet bağlantısı olduğu sürece, bu sistem de kullanılabilir.

Bu sistemi daha çok iş için kullanılan bir sistem olduğu için internet bağlantısı her zaman olacaktır ve internet üzerinde kullanılan IP santraller iş yerlerinin iletişim ihtiyaçlarını toptan karşılayacaktır.

 

IP SANTRAL SİSTEMİ KURULUMU

 

IP santral kurulumu yapmadan kurulum yapılacak yerin keşfi ve ölçülendirilmesini gerekir. Mevcutta bir server varsa kurulum daha kolay olacaktır.

 

Elektrik bağlantı ayarları yapılırken, elektrik kesintilerine karşı önlemler de alınmalıdır. UPS bağlantıları mutlaka yapılmalıdır.

 

Bu donanımsal bağlantılar tamamlandıktan sonra, yazılımsal bağlantılar da yapılmalıdır. Burada en önemli nokta IP adreslerinin tanımlanmasıdır.  IP adresleri tanımlanırken, çakışma olmamasına dikkat edilir.

Sistemde IP telefon kullanılacaksa yoğun çağrı trafiğini karşılayabilecek Switch üzerine IP telefonlar birleştirilmelidir.

 

IP SANTRAL SİSTEMİ VE KURULUMU YAPTIĞIMIZ MARKALARI

 

Promer Güvenlik olarak her türlü IP santral kurulumu işinizi gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetleri ise her biri alanında kendini kanıtlamış dünya markalarının ürünlerini kullanarak gerçekleştiriyoruz.

IP santral kurulumu yaparken kullandığımız markaları şöyle sıralayabiliriz:

 

  • Siemens
  • Multitek
  • Cisco
  • Karel
  • MAS

 

SIEMENS

 

Siemens, Avrupa'nın en büyük teknoloji holdingidir. Şirketin yönetimi Almanya'nın Berlin ve Münih kentlerindedir.

Siemens IP santraller de ofislerin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptir. Farklı özelliklere sahip farklı modelleri vardır. Bu modellerden bazıları şunlardır:

 

-Siemens HiPath 3300/3350 Santral
-Siemens HiPath 3500/3550 Santral
-Siemens HiPath 3800 Santral
-Siemens HiPath 4000 Santral
-Siemens OpenScape Office MX Santral

 

MULTİTEK

 

Multitek IP santral sistemleri küçük işletmeler için, orta boy işletmeler için ve büyük işletmeler için olarak sınıflandırdığı IP santral sistemleri iler hizmet vermektedir. 3 gruptaki santrallerin büyüklüğü ve kapasitesi tamamen işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak düşünülmüştür. Bu santraller kendi içinde de farklı çeşitlere sahiptir.

 

CISCO

 

Cisco Call manager Expressile IP santral sistemleri içinde yer alır. Sistem,  IP telefonlar için üretilmiş, Cisco IOS yazılımına gömülü olarak çalışan bir çözümdür. Bu çözüm, IP telefonların da iş çevrelerinde yaygın olarak kullanılan geleneksel telefon özelliklerini ve hatta daha fazlasını barındırmasını sağlamaktadır. Call Manager Express, ofisler için hem maliyet etkinliği olan, hem de yüksek güvenirlikte IP iletişimi sunmaktadır.

 

KAREL

 

Karel, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve haberleşme elektroniği alanında Türkiye'nin en gelişmiş Ar-Ge'sine sahip şirketlerden biridir. Şirket dünya standartlarında üretim tesislerine sahiptir. Karel IP santral sistemi ve telefonları konusunda pazarın en önemli oyuncuları arasında yer alır. Karel IP santraller her ölçekteki işletmenin görüntülü ve sesli iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, yazılım ve donanım tabanlı telefon santralleri olarak öne çıkmaktadır.

 

MAS

 

Mas diğer firmalara göre biraz daha farklı bir alanda uzmanlaşmıştır. IP interkomlar ve bunların kullanımı için gerekli alt yapıyı müşterilerine sağlamaktadır. 1963 yılından bu yana sektörde yer alan Mas, ağırlıklı olarak evler için teknoloji üretir.

 

IP SANTRAL SİSTEMİ VE KURULUMU FİYAT LİSTESİ

 

IP santral kurulumu daha önce kullanılan ve bilinen tüm telefon sistemlerine göre daha hesaplıdır. Öte yandan IP santral sistemi kısa sürede kendin amorti edecek avantajlara sahiptir. Bu nedenle kullanımı şirketler için oldukça önemlidir.

IP santral sisteminin sunduğu avantajlardan faydalanmak ve fiyat listesi hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen teklif isteyiniz. Böylece pek çok kişinin düştüğü “IP santral ve kurulum fiyatları pahalı” algısının yanlış doğru olmadığını deneyimleyerek öğrenebilirsiniz.

Markalarımız

karel ip santral
mas 1 ip santral
multitek ip santral
WhatsApp iletişim