Kablolu İnterkom Sistemi Kurulumu | Promer Güvenlik

Kablolu İnterkom Sistemleri

Kablolu İnterkom Sistemleri

promer goruntulu interkom sistemleri kablolu interkom sistemi

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

İnterkom sistemi, özellikle çok katlı apartmanlara ya da işyerlerinde, müstakil konut ya da villalarda kullanılan anlık ve görüntülü iletişim sağlayan, bu özelliği ile yabancı kişilerin binalara girişini engelleyen bir sistemdir.

Bu sistem kablolu ya da kablosuz bağlantı kurularak kullanılabilen bir sistemdir.  Kablolu interkom, bağlantısında özel ve korumalı kabloların kullanıldığı interkomlardir.

Kablolu hat kullanmaya uygun uygulama alanlarında tercih edilen sistem daha ekonomiktir. Bir başka tercih sebebi de kablolu bağlantının daha net görüntü vermesi, parazit olmamasıdır.

 

KABLOLU İNTERKOM SİSTEMİ NEDİR?

 

Diafon sisteminin teknolojik olarak gelişmiş bir türü olan görüntülü interkomlar genellikle kablolu ya da kablosuz interkom olarak ikiye ayrılırlar.

Kablolu interkom da, bağlantısı, kablolar aracılığı ile yapılmış olan interkomdur.

Kablolu türler en çok tercih edilen interkomlardır. Sağladıkları en büyük avantaj parazit ihtimalini ortadan kaldırmaları ya da en aza indirmeleridir. Sistemin verimliliği için en konu önemli konu kaliteli kablo kullanılmasıdır.

Bu tür sistemler için sıklıkla Cat 5/6 veya 2 kat korumalı kablolar kullanılır.

Kablolu interkomlar daha net görüntü verirler ve düşük maliyetli olması itibariyle de daha çok tercih edilirler.

 

KABLOLU İNTERKOM NE İŞE YARAR?

 

Kablolu interkom da temel itibariyle bir güvenlik elemanıdır. Anlık, görüntülü ve sesli iletişim sağlaması en büyük avantajıdır.

Ağırlıklı olarak müstakil evler, yüksek katlı apartmanlar ya da siteler ile iş yerleri ve ofislerde kullanılan interkom, güvenliğin sağlanması noktasında işe yarar.

Özellikle yabancı kişilere kapının açılmasını engellediği için hırsızlığın önlenmesinde faydalıdır. Görüntü ve sesin aynı anda kullanılıyor olması yanılma payını en aza indirir. Sadece ses olsa kandırılabilecek olan kullanıcılar görüntü sayesinde konuşan kişinin kim olduğunu net bir şekilde görür ve kapı açma/açmama tercihini buna göre kullanır.

Kablolı interkom aynı zamanda binadaki daireler arasında sesli ve görüntülü konuşma imkanı verir. Böylece herhangi bir dairede yaşayan bir kişi ihtiyacı olması halinde diğer dairedeki kişiye ulaşabilir. Bu özellikle acil sağlık gereksinimleri açısından önemlidir.

Yangın veya hırsız alarm sistemi ile entegre edilerek güvenlik üst seviyeye çıkarılabilir. Uzaktan yönetilebilir olması da ayrı bir avantajdır. Böylece kişiler sistemin kurulu olduğu ev ya da işyerinde yokken bile sistemi kontrol edebilirler.

 

KABLOLU İNTERKOM CİHAZI

 

Kablolu interkom cihazı, hem sistemin kullanıldığı binanın girişine, hem de daire, müstakil ev ya da ofis gibi kullanım alanının içine, ağırlıklı olarak kapının yanına/arkasına konulan bir cihazdır. Televizyon ekranını andıran bir yapısı vardır. Ekrandan kapının önündeki kişinin kim olduğu görülebilirken, mikrofon sistemi ile kişiler arası ses iletimi de sağlar.

 

KABLOLU İNTERKOM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

 

Kablolu sistemi basit bir telsiz mantığı ile yani bas-konuş mantığı ile çalışır. Bu özelliği ile diafonlara benzerler. Diafonda konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilir. Buton bırakıldığında ise dinleme durumuna geçilir. Konuşmanın sona ermesinden sonra da diafon otomatik kapanır. Kablolu interkomun çalışma prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilmektedir. Diafondan farklı olarak panel üzerinde farklı işlevdeki düğmeler ile görüntü ekranı bulunmaktadır.

 

KABLOLU İNTERKOM MARKALARI

 

Kablolu interkom sisteminde hem yerli hem de yabancı pek çok marka vardır.

Bu markaları şöyle sıralayabiliriz:  

  • Bticino interkom
  • Hikvision intercom
  • Dahua intercom
  • Audio intercom
  • Multitek interkom

 

BTİCİNO İNTERKOM

 

Bticino özellikle konut, ev otomasyonu ve interkom sistemleri üzerinde uzmanlaşmış bir markadır. Şu an ürünleri İtalya etiketi taşımaktadır.

 

HİKVİSİON İNTERCOM

 

Hikvision intercom ürünleri arasında daire içi monitörler, dış kapı üniteleri, interkom switchleri ve güvenlik konsolu yer alır.

Hikvision intercom IP interkomlara en iyi örnektir. Evlerde daireler arası görüşme, kapı ile görüşme, güvenlik ile görüşme ve bağlı bulunan kamera sistemini izleme gibi kabiliyetleri vardır.

 

DAHUA İNTERCOM

 

Dahua intercom da, IP tabanlı interkom bina görüntüleme sistemidir . Sistem bina içine takılan monitör ve bina dışındaki kameradan oluşmaktadır.

 

AUDİO İNTERCOM

 

Audio intercom, yerli bir üründür. 1979 yılından beri faaliyette olan Audio firmasının piyasada bilinen bir ürünüdür. Firma ürün gamındaki diafon ve telefon sistemlerinin, görüntülü ve sesli seçenekleri ile gerek konutların gerekse iş merkezlerinin dahili iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Audio intercom da bu ihtiyaçları karşılayan ürünlerin başında gelmektedir.

 

MULTİTEK İNTERKOM

 

Multitek interkom da yerli bir üründür. Başlangıçta sadece telefon santralleri üreticisi olan firma bugün telefon santralleri yanında apartman konuşma sistemleri ve telekom tüketici cihazları ile pazarda yer almaktadır. İnterkom da firmanın en önemli ürünlerinden biridir.

 

KABLOLU İNTERCOM FİYAT LİSTESİ

 

Kablolu intercom fiyat listesi ihtiyaçlara ve tercih edilen ekipman veya markaya göre değişiklik gösterir. Kullanılacak malzemelerin niteliği, sistemin kullanılacağı yerin özellikleri, büyüklüğü gibi konular personel intercom fiyat listesinde değişikliklere neden olur.

Sistem tek bir villada mı kurulacak yoksa 1000 daire bulunan bir sitede mi, daireler arası iletişim kurulacak mı, güvenlik kameraları ile bağlantısı yapılıp bir tür güvenlik kamerası niteliği verilecek mi gibi konular fiyat listesi üzerinde direkt etkilidir.

Kablolu intercom fiyat fiyat listesindeki değişikliklerden çok fazla etkilenmemek adına doğru projeler için doğru seçimler yapılmalıdır. Bu nedenle lütfen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyip, size en uygun kablolu intercom fiyat listesi ile satın alma yapmanızı sağlayalım.

İnterkom Çözüm Ortaklarımız

Audio-interkom-izmir
bticino kablolu interkom sistemi
kablolu interkom sistemi
multitek kablolu interkom sistemi
WhatsApp iletişim