Kablosuz İnterkom Sistemi Kurulumu | Promer Güvenlik

Kablosuz İnterkom Sistemleri

Kablosuz İnterkom Sistemleri

promer goruntulu interkom sistemleri kablosuz interkom sistemi

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Kablosuz interkom sistemi, kablo kullanımının zor olduğu alanlarda tercih edilen interkom türüdür.

Bu sistem radyo dalgaları üzerinden iletişim kurulabilmesini sağlar. Kablosuz interkom, odadan odaya veya binadan binaya sesli iletişim sağlayan elektronik bir cihazdır.

Kablosuz interkom sistemleri farklı tasarım ve stillerde üretilirken, sistemde AC elektrik bina kablolaması yapılır. En büyük avantajı kurulumunun kolay olmasıdır. Spor salonları, çok katlı binalarda konuşlanmış lokal işyerleri, askeriye gibi geniş bir kullanım alanı vardır. Kablolu sisteme göre daha pahalı olsa da kullanımı daha işlevseldir.

 

KABLOSUZ İNTERKOM SİSTEMİ NEDİR?

 

Kablosuz interkom sistemi, kablolardan tamamen arınmış, kurulumu oldukça basit interkom sistemidir.

Kablosuz interkom, insanların kablosuz olarak iletişim kurmasını sağlayan elektronik bir cihazdır.

Radyo frekansları üzerinde iletişim kurulabilmesini sağlar. Kutusundan çıkarıldıktan sonra bir iki dakika içinde kurulumu yapılabilen kablosuz interkomlarda asıl önemli olan konu mesafedir.

Kablosuz bir sistem kullanarak, yalnızca belirli bir aralıkta veya mesafede iletişim kurulabilir. İnsanlar sadece belirli bir aralıktan konuşabilir ve mesajları duyabilir. Kablosuz interkom sisteminin genel olarak 300- 500 metrelik bir menzili vardır. Bu menzil onları ev veya işyeri için ideal hale getirir. Ebeveynler ve çocuklar hatta yaşlılar bile kablosuz interkom sisteminden kolaylıkla yararlanabilir.

Kablosuz interkomla iletişimde bir gizlilik sorunu olabilir. Bu sorun da şifreleme ile aşılabilir.

 

KABLOSUZ İNTERKOM NE İŞE YARAR?

 

Kablosuz interkom sistemi de tıpkı kablolu olanlar gibi temel itibariyle bir güvenlik ve iletişim elemanıdır. Anlık, görüntülü ve sesli iletişim sağlaması en büyük avantajıdır.

Ağırlıklı olarak müstakil evler, apartman daireleri, ofisler, spor salonları, askeri tesisler gibi kullanım alanları vardır. Lüks otellerde de odalarda kullanımı yüksektir.

Evin farklı odalarında bulunanlar kişilerle iletişim kurmak için de idealdirler.

Öte yandan sağlık sebebiyle yatağa ya da tekerlekli sandalyeye mahkum kişilerin onlara destek olan kişiler ya da bakıcılarına yardım vb. isteklerini duyurabilmesi açısından önemli ekipmanlardır.

Sistem kablosuz oluğu için monitörü istenen herhangi bir yere monte edilebilir ve orada olunmasa bile sistem kullanılabilir.

Adı kablosuz olsa da bina AC elektrik kabloları kullanılır.

Kablosuz interkom sistemi kullanmanın bir nedeni, bir binayı kablolu interkom sistemi için kablolama maliyetinin yüksek olması ve bu maliyetten kaçınma isteğidir. Tabi bunun için mevcut binanın kablosuz intekoma uygun olması gerekir. Diğer bir neden, kablosuz sistemin istendiği anda taşınabilir olmasıdır.

Ayrıca birçok kablolu sistemde, kullanıcının onu kullanması için ayağa kalkması ve duvara monte edilmiş bir interkomu kullanması gerekir. Kablosuz interkomda ise bir kişi interkom ünitesini istediği yere koyabilir.

Ancak kablosuz sistemin dezavantaj ya da riskleri de vardır.  En büyük risk  parazit olasılığıdır. Radyo frekanslı kablosuz sistemler, diğer kablosuz cihazlardan parazit alabilir.

 

KABLOSUZ İNTERKOM CİHAZI

 

Kablosuz interkom cihazı, hem sistemin kullanıldığı binanın girişine, hem de daire, müstakil ev ya da ofis gibi kullanım alanının içine, ağırlıklı olarak kapının yanına/arkasına konulan bir cihazdır. Televizyon ekranını andıran bir yapısı vardır. Ekrandan kapının önündeki kişinin kim olduğu görülebilirken, mikrofon sistemi ile kişiler arası ses iletimi de sağlar. Daha önce de dediğimiz gibi kablosuz olması intertom cihazının istenen yere koyulabilmesini sağlar.

 

KABLOSUZ İNTERKOM SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR

 

Kablosuz interkom sistemleri bir masa üzerine yerleştirilebilir veya duvara monte edilebilir.

Kablosuz interkomun çalışma prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilmektedir.

Kablosuz interkomlar yerleştirildikten sonra, örneğin bir evin bodrum katındaki bir kişi, sadece bir düğmeye basarak ikinci kattaki biriyle konuşabilir. İnterkom sistemini kullanmak, iletişim kurmak için bağırma veya merdiven inip çıkma ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

KABLOSUZ İNTERKOM MARKALARI

 

Kablosuz interkom sisteminde hem yerli hem de yabancı pek çok marka vardır.

Bu markaları şöyle sıralayabiliriz:  

  • Hikvision intercom
  • Dahua intercom
  • Bticino interkom
  • Audio intercom
  • Multitek interkom

 

HİKVİSİON İNTERCOM

 

Hikvision intercom ürünleri arasında daire içi monitörler, dış kapı üniteleri, interkom switchleri ve güvenlik konsolu yer alır.

 

DAHUA İNTERCOM

 

Dahua intercom da, IP tabanlı interkom bina görüntüleme sistemidir. Sistem bina içine takılan monitör ve bina dışındaki kameradan oluşmaktadır.

 

BTİCİNO İNTERKOM

 

Bticino özellikle konut, ev otomasyonu ve interkom sistemleri üzerinde uzmanlaşmış bir markadır.

 

AUDİO İNTERCOM

 

Audio intercom, yerli bir üründür. 1979 yılından beri faaliyette olan Audio firmasının piyasada bilinen bir ürünüdür. Firma ürün gamındaki diafon ve telefon sistemlerinin, görüntülü ve sesli seçenekleri ile gerek konutların gerekse iş merkezlerinin dahili iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Audio kablosuz intercom da bu ihtiyaçları karşılayan ürünlerin başında gelmektedir.

 

MULTİTEK İNTERKOM

 

Multitek interkom da yerli bir üründür. Başlangıçta sadece telefon santralleri üreticisi olan firma bugün telefon santralleri yanında apartman konuşma sistemleri ve telekom tüketici cihazları ile pazarda yer almaktadır. İnterkom da firmanın en önemli ürünlerinden biridir.

 

KABLOSUZ İNTERCOM FİYAT LİSTESİ

 

Kablolu intercom fiyat listesi ihtiyaçlara ve tercih edilen ekipman veya markaya göre değişiklik gösterir. Öte yandan kablosuz sistem genellikle kablolu sisteme göre daha maliyetlidir.

Kullanılacak malzemelerin niteliği, sistemin kullanılacağı yerin özellikleri, büyüklüğü gibi konular kablosuz intercom fiyat listesinde değişikliklere neden olur.

Kablosuz intercom fiyat listesindeki değişikliklerden çok fazla etkilenmemek adına doğru projeler için doğru seçimler yapılmalıdır. Bu nedenle lütfen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyip, size en uygun kablolu intercom fiyat listesi ile satın alma yapmanızı sağlayalım.

İnterkom Çözüm Ortaklarımız

Audio-interkom-izmir
bticino kablosuz interkom sistemi
kablosuz interkom sistemi
multitek kablosuz interkom sistemi
WhatsApp iletişim