Network Ağ Kurulumu ve Data Aktarımı | Promer Güvenlik

Network ve Data Aktarım

Network ve Data Aktarım

DATA AKTARIMI network ağ kurulumu

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

İki veya daha fazla bilgisayarın kablolu veya kablosuz bir şekilde birbirine bağlanması ve veri alışverişinde bulunması ile ortaya çıkan yapı network ağ’dır.

Verilerin güvenli şekilde kullanım ve aktarımı içi tercih edilen networkün en bilinen hali internettir. Özellikle çok çalışanlı iş yerlerinde tercih edilen ağ kurulumları bilginin saklanması ve sadece yetkili kişilerin ulaşması için kullanılan sistemlerdir.

Network ağ kurulumu ile yan yana iki masada bulunan bilgisayar birbirine bağlanabileceği gibi farklı ortamlarda bulunan bilgisayarlar da birbirine bağlanabilir. Hatta öyle ki farklı kıtalardaki bilgisayarlar bile bu sayede ağ üzerinden birbirini görür, işlem yapar.

Öte yandan ağ üzerindeki bileşenler de network ağ kurulumu ile gerçekleşir. Bir ofiste bulunan her bilgisayar bir yazıcı bağlamak yerine ağa tanımlanmış tek bir yazıcı çıktı alınabilmesini sağlar.

 

NETWORK AĞ NEDİR?

 

Network ağ temel olarak veri paylaşımı için belirli cihazları, genellikle de bilgisayarları birbirine bağlayan sistemdir.

Günümüzde kullanılan anlamı ile anlatırsak da iki veya daha fazla bilgisayarı kablolu ya da kablosuz olarak birbirine bağlar.

Network ağında en az bir sunucu bilgisayar, bir istemci bilgisayar, modem, ethernet kartı, iletişim protokolü vb iletişim araçları yer almaktadır. Bu ağı kullanan kişiler bir çok yazılım ya da donanım ister aynı mekandaki bilgisayarlar, ister farklı yerlerdeki bilgisayarlarla paylaşabilir.

Network ağ ile aynı ortam gerekliliği ortadan kalkar. Farklı binalar, şehirler, kıtalar bile söz konusu olabilir.

Network ağ kurulumu diğer taraftan belirli bilgilere sadece yetkilendirilmiş kişilerin ulaşmasını, diğer kişilerin ulaşmamasını da sağlar.

Bilinen en büyük network internettir.

 

NETWORK AĞ KURULUMU NE İŞE YARAR?

 

Network konusu bilgisayar teknolojilerinin iyiden iyiye önem kazandığı hatta hayatımızı kapsadığı bu dönemde büyük önem taşımaktadır.

Birden fazla sayıdaki bilgisayarın birbirine bağlandığı yapının pek çok avantajı vardır. Bu avantajları söyle sıralamak mümkündür:

Bilgisayarların daha etkin kullanılmasını, bilginin paylaşımını ya da gizlenmesini sağlar.

Ortak bir çatı altında toplanan bilgilere, izin verilen herkes ulaşabilir, diğer taraftan örneğin her bilgisayar için ayrı bir yazıcı kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Böylece zaman kayıpları ve maliyetler azalır.

Network ağ kurulumu merkezi yönetim olanağının yanı sıra şirketlere yönetim kolaylığı da sunar.

Network ağ kurulumu bilgi ve veri kayıplarının önüne geçmesi açısından da önemlidir.

Kablolu internet kullanımında tek bir modem aracılığı ile internet paylaşımı yapılmasına olanak verir.

Network ağın en önemli avantajı ise ağ güvenliğini kapsamlı bir şekilde sağlamasıdır.

 

NETWORK AĞ KURULUMU NASIL YAPILIR?

 

Network ağ kurulumu yaparken izlenmesi gereken adımlar vardır

Öncelikle network ağ kurulumu için alt yapı ve ihtiyaçlar iyi analiz edilmelidir.

Bu analiz sırasında geleceğe dönük planlar da göz önüne alınmalıdır. Örneğin server kapasitesi büyüme planları varsa ona göre seçilmelidir.

Altyapı ve ihtiyaçlar gerçekçi bir şekilde belirlendikten sonra, donanım yazılım ve desteği kapsayan sistemin kurulumu gerçekleştirilir. İnternet ağ kurulumunda kullanılan donanımların kaliteli olması ağın işleyişini sorunsuz hale getirecektir. Kablo uzunluğu ve kalitesi, switchlerin dayanıklılığı gibi detaylara azami ölçüde dikkat edilmelidir.

Son adım ise uzman ekiplerin gelip internet ağ kurulumunu gerçekleştirmesidir.

 

Network Sistemleri Çözümlerimiz

 

+ Fiber sonlandırma

+ Network yapılandırma

+ Kurumsal ağ bağlantıları

+ Panel montaj ve demontaj

+ Kablosuz ağ projelendirilmesi

+ Access point yönetim ve yönledirme, ofis kurulumları

 

NETWORK AĞ KURULUM MARKALARI

 

Network ağ kurulumunda piyasada çok sayıda şirket yer almaktadır.

Piyasada yer alan bazı firmalar şunlardır:

       • D-link
       • Belkin
       • Cisco
       • Intellinet
       • TP-Link
       • Ubiquiti
       • Western Digital
       • Zyxel
       •  

        D-LİNK

         

        D-Link C, merkezi Tayvan Taipei’de bulunan çok uluslu bir ağ ekipmanı üretim şirketidir. Mart 1986'da Taipei'de Datex Systems Inc. olarak kuruldu. Firma, gelişmiş network ürünlerinin; geniş bant, dijital, ses ve veri iletişim çözümlerinin tasarım, üretim ve pazarlamasında dünyanın lider firmalarından biridir.

         

        BELKİN

         

        Belkin, çok çeşitli tüketici elektroniği ve kurumsal ortamlar için güç, koruma, üretkenlik, bağlantı, ses, güvenlik ve ev otomasyonu çözümleri sunan bir aksesuar pazarı lideridir. Belkin ürünleri Güney Kaliforniya'da tasarlanırken dünya çapında 50'den fazla ülkede satılmaktadırlar.

         

        CISCO

         

        Cisco ağ ve BT konusunda lider şirketlerden biridir. Merkezi San Jose, Kaliforniya'da olan Amerikalı çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketidir. 1984 yılında Stanford Üniversitesi'nden Len Bosack ve Sandy Lerner tarafından kurulmuştur.

         

        INTELLINET

         

        Intellinet önde gelen bir ağ yönetimi, bulut inovasyonu ve bilgi teknolojisi sağlayıcısıdır. Ağ Kablosu, Ethernet kartı, network kablo, bağlantı paneli gibi network kurulumunda gerekli tüm ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

         

        TP-LINK

         

        TP-LINK, Çin merkezli bir bilgisayar donanımı şirketidir. Şirket, 1996 yılında Zhao Jianjun ve Zhao Jiaxing tarafından kurulmuş olup bilgisayarlar için ağ donanımı üretmektedir.

         

        UBIQUITI

         

        Ubiquiti, 2005 yılında, Californiya'da kurulmuş bir Amerikan teknoloji şirketidir. Şu anda New York City'de bulunan Ubiquiti, işletmeler ve evler için birden fazla marka adı altında kablosuz veri iletişimi ve kablolu ürünler üretmekte ve satmaktadır.

         

        WESTERN DIGITAL

         

        Western Digital Amerikalı sabit disk üreticisi ve veri depolama şirketidir. Veri depolama cihazları ve merkezi sistemleri ile bulut depolama hizmetleri de dahil olmak üzere veri teknolojisi ürünleri üretir. Network ağ kurulumunda söz sahibi şirketlerin başında gelir.

         

        ZYXEL

         

        Zyxel ağ cihazları üreticisidir. Merkezi Tayvan'da bulunan Zyxel’in Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da şubeleri bulunmaktadır. 70'den fazla ülkede distribütör, dünya çapında 35 şubesi ve beş kıtada 150'den fazla ülkede pazarlanan ürünleri bulunmaktadır. Sektörün önce gelen aktörlerinden biridir.

         

        NETWORK AĞ KURULUM FİYATLARI

         

        Network ağ kurulum fiyatları ihtiyaçlara ve tercih edilen ekipman veya markaya göre değişiklik gösterir. Kullanılacak malzemelerin niteliği, sistemin kullanılacağı yerin özellikleri, büyüklüğü gibi konular network ağ kurulum fiyatlarında farklılıklara neden olur.

        Sistem kablolu mu olacak yoksa kablosuz mu tercih edilecek, hangi kablo kullanılacak, sisteme bağlanacak bilgisayar sayısı gibi etkenler fiyatları yükseltir ya da düşürür.

        Network ağ kurulum fiyatları konusunda bilgi almak için Promer Güvenlik’i arayabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyip, size en uygun network fiyatları ile kurulum yapmanızı sağlayalım.

Network&Fiber Çözüm Ortaklarımız

Belkin Wordmark 3 network ağ kurulumu
cisco network ağ kurulumu
d link logo network ağ kurulumu
intellinet network ağ kurulumu
tp link network ağ kurulumu
ubiquiti network ağ kurulumu
wd network ağ kurulumu
network ağ kurulumu
WhatsApp iletişim