Personel Kartlı Geçiş Sistemi Montajı ve Fiyatları | Promer

Personel Kartlı Geçiş Sistemleri

Personel Kartlı Geçiş Sistemleri

kartli-gecis-sistemleri

15 Yıllık Deneyim

Uzman Kadro

7/24 Hizmet

% 100 Müşteri Memnuniyeti

Personel kartlı geçiş sistemleri, çok sayıda çalışan bulunan yerlerde personelin işe giriş çıkış saatlerinin kontrolünü sağlar. Sistem aynı zamanda belli bölgelere sadece izin verilmiş çalışanların giriş çıkışına olanak vermektedir.

Fabrikalar, sanayi tesisleri, avmler, idari ofis binaları, plazalar, yemekhaneler gibi kullanım alanları bulunan personel kartlı geçiş sistemleri, maliyet analizleri yapması için gerekli verileri de sağlar. Sistem, özellikle mesai ücretlendirmesinin söz konusu olduğu iş yerlerinde kim ne kadar fazla çalışmış bilgisini verir.

 

PERSONEL KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ NEDİR?

 

Personel kartlı geçiş sistemini anlamak için öncelikle kartlı geçiş sistemi hakkında kısaca bilgi vermek gerekir.

Kartlı geçiş sistemi, kartlarla okuyucuların birlikte kullanıldığı, izin gereken noktalarda kullanıldığı ve böylece geçiş yapılabilen sistemlerdir.

Sistemin temel amacı giriş çıkışın olduğu yerde sadece izin verilen kişilerin o alana giriş çıkış yapmasıdır.

Personel kartlı geçiş sistemi de adı üzerinde, personelin çalıştığı yere girmesini sağlayan bir karttır. Bu kart bir çeşit kişileştirilmiş ve “Dijital” anahtardır.

Giriş çıkış noktalarına konulan kart okuyuculara okutulan kartlar kapıları ya da turnikeleri açar ve çalışan içeri girer.

Bir işyerine sadece orada çalışan kişilerin girebilmesi için kullanılan personel kartlı geçiş sistemi güvenlik için büyük önem taşır. Sistem sayesinde söz konusu iş yerine sadece orada çalışanların girmesi,  yabancıların iş yeri dışında kalması sağlanır.

Sistem ile kontrol altında tutulması gereken alanlar ya da bilgilere sadece izin verilmiş belirli kişilerin ulaşması da sağlanır. Bu personel kartlı geçiş sisteminin güvenlik kısmını oluşturur.

Ancak bu kart ve sistemin asıl amacı personel devam ve mesai kontrolü

sağlamaktır.

Hangi çalışan işe gelmiş, kaçta gelmiş, geç mi kalmış, erken mi çıkmış,  fazla çalışmaya kalmış mı gibi bilgiler kartlı geçiş sistemi sayesinde işverenin önünde olur.

Kartlı geçiş sisteminin kullanılma amaçları alt alta şöyle sıralamak mümkündür:

 

 • İşyerlerinde çalışanların işyerine girmesini sağlamak

 

 • İşe giriş çıkış saatlerini kontrol etmek.

 

 • Çalışanların iş yerinde sadece izin verilen alanlara girmesini sağlamak.

 

 • Personel devamlılık kontrolü yapmak.

 

 • Fazla çalışma bilgilerinin verilerini tutmak.

 

PERSONEL KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ KULLANIM YERLERİ

 

Personel kartlı geçiş sistemleri özellikle çalışan sayısının çok olduğu fabrikalar, sanayi tesisleri, alışveriş merkezleri, mağazalar, idari binalar, kamu kurum ve kuruluşları, stratejik üretim yapan işletmeler, ofisler vb. noktalarda kullanılır.

Aynı zamanda yemekhane giriş kartı olarak da kullanılabilecek olan bu kartlar, çalışanın ne kadar zamanda yemek yediği, kaçta yemeğe çıktığı gibi bilgileri de verir.

 

Plaza

 

Plaza iş merkezi kelimesinin yerine kullanılan sözcüktür. Çoğunlukla çok katlı olan bu iş merkezi tek bir işverene ait işlerin yürütüldüğü alanlar olabileceği gibi son dönemde farklı işverenler ve çalışanlar tarafından kullanılmaktadır.

Personel geçiş kartı bu noktada farklı işverenler için çalışan kişilerin ayırt edilmesini de sağlar. Personelin iş devamlılığını kontrol amaçlı da kullanılır

 

Alışveriş Merkezi

 

Alışveriş merkezleri de bünyelerine bulundurdukları çok sayıda mağaza ve bu mağazalarda çalışan personeli barındıran alanlardır. Burada da hangi mağazanın çalışanı kaçta gelmiş, eleman kaçta işten, mesaiye kalmış mı gibi bilgileri kartlı geçiş sistemi verir.

 

Mağaza

 

Mağazalarda genellikle mağazanın uzun açık kalma süresi nedeniyle 2 ya da daha çok vardiya ile çalışma söz konusu olabilir. Personel kartlı geçiş sistemi ile vardiya/çalışan yönetimi daha kolay olmaktadır.

 

Ofis

 

Kartlı geçiş sistemi ofislerde aynı zamanda kapı kilidi görevi görür. Çalışan kapıdaki okuyucuya kartını okuttuğunda kapı açılır ve personel ofise giriş yapar.

 

İdari Binalar

 

İdari binalar dendiğinde hem kamu kurum ve kuruluşları anlaşılabilir hem de çalışılan yerin idari binaları.

Çalışılan iş yerinin niteliğine bağlı olarak konumlandırılan idari binalara giriş çıkış yapacak personel de kartlı geçiş sistemi ile belirlenir. Sadece izin verilen personelin bu alanlara girebilmesi kartlar ile sağlanır. Örneğin muhasebe/finans bölümü ya da insan kaynakları bölümüne sadece yetkili olanların girebilmesi, ya da bir bankada kasalar bölümüne sadece izin verilmiş personelin girmesi bu sayede gerçekleşir.

 

Yemekhane

 

Çok çalışanlı işletmelerde çalışanların yemekhaneye giriş yapıp yemek yemesini sağlayan kartlardır. Çalışanın ne zaman ve ne kadar sürede yemek yediği konusunda veri sağlar. Ayrıca yabancıların girişini de kartsız giriş yapılamadığı için de engeller.

 

MARKALAR

 

Personel kartlı geçiş sistemi üreten çok sayıda dünya markası vardır. Bu markalar arasında Bosch, Dahua, Hikvision ve Honeywell yer almaktadır. Her markanın ürünlerinin birbirine göre farklı özellikleri olabilmektedir.

 

DAHUA KARTLI GEÇİŞ

 

Dahua bünyesinde kullanılan paneller ve personel kartlı geçiş sistemleri oldukça stabil ve güvenli bir ortam sağlamaktadır. Sistem parmak izi veya yüz tanıma özelliklerine de geçiş yapabilmektedir.

Bu sistemler aracılığıyla yapılan tüm giriş - çıkış hareketleri bilgisayar ortamına kaydedilir ve detaylı denetleme/raporlama sağlanır. İstenildiği anda kimlerin ne zaman hangi kapıdan giriş-çıkış yaptığını rapor halinde çıktısını verir.

 

BOSCH KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

 

Alman teknolojisi “Bosch Kartlı Geçiş” çözümleri her türlü proje için ölçeklendirilebilir bir sistem sunar. Personel kartlı geçiş sistemleri de Bosh’un çalışma alanı içindedir.

Farklı yazılım seçenekleri ve denetleyicilerden geniş bir okuyucu ve kimlik bilgileri yelpazesine kadar tüm kartlı geçiş bileşenlerini içerir.

 

HİKVİSİON KARTLI GEÇİŞ

 

Hikvision kartlı geçiş sisteminde en basit kart okuyucudan günümüzde yaygın olarak kullanılan parmak izi terminallerine ve yüz tanıma terminaline kadar çeşitli bütçelere ve ihtiyaçlara hitap eden birçok çözüm mevcuttur.

 

HONEYWELL KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ

 

Honeywell 1982 yılından bu yana kartlı geçiş sistemleri üzerinde çalışan bir üreticidir. Uzmanlığı tek bir kapının erişim kontrolünden binlerce kapı ve izleme noktasını yönetebilen bütünleşik sistemlere kadar uzanır. Her konum, her tesis ve her iş alanına uyarlanabilecek geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

 

ARDUİNO KARTLI GEÇİŞ

 

Arduino İtalyan mühendisleri tarafından geliştirilmiş açık kaynak yazılımlı ve donanımlı bir geliştirme kartıdır. RFİD (Radyo frekans tanımlama ) sistemleri kullanılarak oluşturulan kartlı geçiş sisteminin kilit sisteminin kontrol merkezi Arduino tabanlıdır.

 

PERSONEL KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ FİYAT LİSTESİ

 

Personel kartlı geçiş sistemleri fiyat listesi ihtiyaçlara ve tercih edilen ekipman veya markaya göre değişiklik gösterir. Kullanılacak malzemelerin niteliği, sistemin kullanılacağı yerin özellikleri gibi konular personel kartlı geçiş sistemleri fiyat listesinde değişikliklere neden olur.

Personel kartlı geçiş sistemleri fiyat listesindeki değişikliklerden çok fazla etkilenmemek için doğru seçimler yapılmalıdır. Bu nedenle lütfen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirleyip, size en uygun personel kartlı geçiş sistemi fiyat listesi ile satın alma yapmanızı sağlayalım.

 

PERSONEL KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ MONTAJI

 

Personel kartlı geçiş sistemi montajı kullanılacak cihaza göre yapılır. Sistemde turnike kullanılacaksa farklı, kapı kullanılacaksa farklı, bir montaj söz konusu olacaktır. Ayrıca binanın fiziki yapısı montajda etkilidir.

Bu seçim yapıldıktan sonra sistem konusunun uzmanı kişiler tarafından örneğin bir fabrikanın ya da plazanın kapısına kurulur. Sistemin sunucu bağlantısı sağlanır. Son olarak da sistemi çalıştıracak kartlar kullanıcılara dağıtılır.

 

HİZMET BÖLGELERİ

 

Promer Güvenlik olarak önceliğimiz her zaman müşterilerimizin can ve mal güvenliğidir. Deneyimli ekip ve kaliteli ekipmanla verdiğimiz hizmet,  güvenliğinizi üst seviyeye çıkararak, yaşam kalitenizin artmasına yardımcı olacaktır. Hizmet alanımız Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki belli şehirleri kapsamaktadır.

 • İzmir,
 • Manisa,
 • Aydın,
 • Çanakkale,
 • Denizli,
 • Muğla,
 • Antalya,
 • Isparta,
 • Balıkesir

Kartlı Geçiş Çözüm Ortaklarımız

polimek-kartlı-geçiş-sistemleri
perkotek geçiş sistemleri personel kartlı geçiş sistemi
virdi kontrol sistemleri personel kartlı geçiş sistemi
WhatsApp iletişim